Виставка “Співпричетність. Дієго і Фріда” в Малій галереї Мистецького Арсеналу

Written by buzyaka on . Posted in Україна

9 серпня у Малій галереї Мистецького Арсеналу відбудбулось відкриття виставки “Співпричетність. Дієго і Фріда”. Виставку презентує посольство Мексики у рамках у рамках заходів до 20-ї річниці встановлення дипломатичних відносин між Мексикою та Україною. Проект здійснено у співпраці з Національним культурно-мистецьким комплексом “Мистецький Арсенал”, куратор – Надя Перевізник.

Виставка “Співпричетність” – це добірка документальних фото, що були зроблені різними авторами у період між 1911 та 1957 роками. Назва відображає задум відбору фото  – показано події, на яких були Рівера і Кало. Починаючи від Революції повалення режиму в Мексиці 1910 – 1917 років, коли Фріді було три роки, а Дієго відкривав свою першу виставку, продовжуючи знаковими подіями, де вони були присутні – опосередковано, реально, окремо чи разом. І, звісно, бурхливі комуністичні демонстрації постреволюційного періоду. У 1929 р. почалось їхнє подружнє життя, що з перервами тривало більше двадцяти п’яти років і стало легендою. Проект показує причетність до епохи та один до одного двох великих людей, яких поєднувало не лише мистецтво і любов, а й спільність політичних поглядів.

Колекція фотографій відображає легендарний союз митців, коханців і громадських активістів.

Дієго Рівера (1886 – 1957) – один із найвідоміших мексиканських художників-монументалістів, творчість якого має яскраве соціальне забарвлення і до сьогодні присутня у міських середовищах його батьківщини.

Фріда Кало (1907 – 1954) – унікальна мексиканська художниця, роботи якої створені під впливом індіанських культур, європейських напрямків символізму та сюрреалізму.

 

Comments

Trackback from your site.

Leave a comment