В арт-центрі Якова Гретера відкрили “Мавзолейний ренесанс”

Written by buzyaka on . Posted in Звіти, Новини

no images were found

6 вересня, в галереї арт-центру Якова Гретера, відбулось урочисте відкриття виставки «Мавзолейний ренесанс», що стала однією із наймасштабніших в напрямку соц. арту за всю історію України. Більше ніж 20 знакових українських митців, на чолі із Олександром Ройтбурдом та Андрієм Бабчинським, представили гостям галереї свої з одного боку глибокі філософські, з іншого – унікальні іронією полотна, які поєднують тему соціальної  реальності та  виборчу ситуацію сьогодення.

«Мавзолейний ренесанс» присвячується в тому числі виборам  в Україні та боротьбі за владу, яку ми зараз всі спостерігаємо. Леонора Янко говорить: «Ми говоримо про образ Леніна як про людину, яка створила своєрідну «релігію», якій люди віддавалися всім серцем. Феномен таких політиків на сьогоднішній день  лишається загадкою і предметом для дослідження. Особливості цього феномену ми запрошуємо дослідити на цій виставці».

Роботи художників із одеського експериментального центру сучасного мистецтва «Чайна фабрика» створили на поверхах галереї неймовірну атмосферу, а самі одеські автори охоче ділились своїм баченням минулої епохи із багаточисленними гостями свята. У рамках церемонії відкриття, автори особисто спілкувались із відвідувачами та знайомили усіх присутніх із своїми творіннями. Екстравагантну інтерпретацію соцреалістичної тематики поціновувачам сучасного мистецтва представили, під кураторством Дмитра Баннікова, Марія Гончар, Інна Хасілєва, Ілля Ісупов, Вацлав-Юташ Зюзін.

Неймовірною несподіванкою від організаторів  стало повернення до експозиційної діяльності всесвітньо відомого українського скульптора Андрія Северинка, що уже досить давно не тішив прихильників мистецтва своїми техноморфними скульптурами.

Надзвичайне задоволення гостям принесла інсталяція дочки скандально відомого українського літератора Леся Подерев’янського, Анастасії Подерев’янської, що усім бажаючим дозволила повернутись у світ свого піонерського дитинства та ще раз приміряти на себе піонерський галстук, посмішку, та емоції.

Окрім яскравої експозиції,  гості могли насолодитись благородними винами від партнерів виставки винотеки «Арлекін» та компанії «Vitis Group». У цьому їм допомагала сомельє Людмила Киричук, яка знає все про вина, їх аромати та смаки.

Гостям, що насолоджувались напоями, експозицією та спілкуванням із авторами, свою нову колекцію презентувала українська дизайнерка Ксенія Шнайдер – улюблениця світових тижнів моди. У рамках виставки «Мавзолейний ренесанс», Ксенія представила колекцію «Робочий клас» та показала широкому загалу екстравагантний відео показ. У цьому Ксенії допомогли моделі із агентства KModels.

Серед гостей відкриття був Юрій Вакуленко, директор національного музею російського мистецтва, який  залишив надзвичайно схвальні коментарі щодо представлених робіт галереї арт-центру Якова Гретера.

Також, під час відкриття, на 4 поверсі, спеціальний партнер виставки автомобільна компанія Maserati представила відео-презентацію нової моделі автомобіля, що поєднав сучасні технології для всіх лідерів.

Організатори виставки: галерея арт-центру Якова Гретера та одеський експериментальний центр сучасного мистецтва «Чайна фабрика», виражають надзвичайну вдячність гостям відкриття за коментарі та відкриту дискусію. Всі охочі можуть відвідати галерею щодня з 11 до 21. Виставка триватиме до 29 жовтня 2012 року.

no images were found

Comments

Trackback from your site.

Leave a comment