Реалістичний сюрреалізм Яцека Єрка

Written by Udjin on . Posted in Живопис

Яцек народився на півночі Польщі у 1952 році. 

ою першу картину, за словами художника, він намалював ще до вступу до колежу. Яцек Єрка вивчав графіку на Факультеті образотворчого мистецтва в Університеті ім. Ніколи Коперника у місті Торунь. Спершу його викладачі намагалися навчити його малювати у сучаснішій абстрактній, менш деталізованій манері, але художник вбачав у цьому спробу викладачів погіршити його власний стиль. З часом вчителі залишили ці спроби, побачивши незвичайний талант свого учня.

Стиль Яцека Єрки критики відносять до реалістичного сюрреалізму та стилю фентезі. Ретельно промальовані полотна Яцека Єрки сповнені відлунням відомих сюрреалістів минулого, від Єронімуса Босха і Пітера Брейґеля до Сальвадора Далі та Рене Маґрітта.

Американський письменник-фантаст Гарлан Еллісон був настільки враженний працями Єрки, що спеціально написав 13 нових коротких історій для «Mind Fields» — першої книги праць Єрки, опублікованної 1994 року. Кожна історія відноситься до однієї з картин, що увійшли до «Mind Fields». У 1999 р. вийшла інша книга цього чудового польського художника «The Fantastic Art of Jacek Yerka» — портфоліо з 21 праці художника.

У 1995 році Яцек Єрка отримав престижну премію «World Fantasy Award» як найкращий художник.

Праці Яцека Єрки виставляються у Польщі, Німеччині, Франції, Монако, США.

Comments

Tags: , ,

Trackback from your site.

Leave a comment